Pozycjonowanie stron – jak wykonać je samodzielnie?

Pozycjonowanie stron
Pozycjonowanie stron

Coraz więcej osób myśli dzisiaj o założeniu własnej strony internetowej. Robią to zarówno osoby indywidualne, aby na przykład w ten sposób dzielić się swoimi pasjami, ale także i właściciele różnego rodzaju firm. Niezależnie jednak od tego jaki cel jest naszej strony internetowej to zawsze trzeba mieć świadomość tego, że po prostu bez odpowiedniej reklamy się nie obejdzie. Często ludzie myślą, że wystarczy kupić projekt swojej strony, wykupić jakiś hosting oraz domenę do niego, wgrać tam swoją stronę i już po kłopocie. Istotnie, nasza strona będzie wtedy już widoczna w sieci, ale czy ktoś się do niej dostanie? To już wątpliwa sprawa. Jeśli w ogóle strona już znajduje się w indeksach różnych wyszukiwarek to i tak na zadane dla niej słowa kluczowe wyświetli się na szarym końcu. Z praktyki doskonale wiadomo, że ludzie korzystający z wyszukiwarek rzadko kiedy docierają dalej jak do trzeciej zakładki. Warto więc coś z tym zrobić.Bardzo często myślimy o reklamowaniu się w sieci i jest to naturalnie słuszna droga, ale niekoniecznie ta jedyna. Reklama jest bowiem bardzo kosztowna i na porządną kampanię warto zdecydować się w nieco późniejszym terminie, czyli wtedy gdy nasza strona zacznie już trochę żyć, a więc dziennie będą się tam pojawiało trochę osób. Na początek najlepsze będzie po prostu pozycjonowanie stron. Czy jednak można wykonać je samodzielnie?

Teoretycznie oczywiście tak, z tym że potrzebna jest do tego odpowiednia wiedza. Dlaczego? Pół biedy bowiem jeśli nasze samodzielne pozycjonowanie stron nie przyniesie prawie żadnego skutku, a to może się zdarzyć w przypadku braku wiedzy w tym zakresie. Gorzej jednak, że nieprofesjonalnie pozycjonowanie stron może zostać uznana za SPAM.

Jeśli w sieci zbyt szybko pojawiają się setki linków do nowej strony to algorytmy wyszukiwarek mogą taką stronę uznać za SPAM. Takie Pozycjonowanie stron daje negatywne efekty. Strona może być cofnięta w wynikach wyszukiwania, ale najgorsze jest to, że może zostać zbanowana i usunięta z indeksu wyszukiwarek. Dlatego lepiej zlecić to specjalistom.